Отборите на Хебър и Левски играят при  в мач от

...

НА ЖИВО: Хебър - Левски 0:1, Рикардиньо откри

Отборите на Хебър и Левски играят при  в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Рикардциньо откри в 18-ата минута. Срещата е с начален час 14:15 часа на стадион „ Георги Бенковски ” в Пазарджик. Двубоя може да наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим развиването на мача минута по минута.

Главен рефер на срещата е Георги Гинчев от Велико Търново.

Отборът на Станимир Стоилов се намира в извънредно отрицателна серия. „ Сините ” нямат победа в шампионата от цели 11 мача. Това е клубен антирекорд. Във краткотрайното класиране Левски заема седмото място с актив от 32 точки, до момента в който Хебър е 14-ти с 16 пункта.

Мачът стартира по-добре за готите от София. Футболистите на Левски несъмнено бяха по-активният отбор на терена в първия четвърт част от дуела и на няколко пъти съумяха да затруднят Петър Дебърлиев на вратата на домакините. Цунами на няколко пъти проби рисково отляво и центрира доста добре в наказателното поле, като при първия случай стражът на пазарджиклии улови, а при втория Рикардиньо се размина с топката.

При първия ъглов удар в мача Илиян Стефанов опитва отдалечен удар, а топката срещна тялото на бранител на Хебър. Гостите имаха искания за игра с ръка, само че реферът остана безгласен и остави играта да продължи.

По-агресивната игра на Левски даде резултат в 18-ата минута, когато бе открит резултатът. След неточност при изнасянето на топката от страна на Хебър, Филип Кръстев открадна коженото кълбо и незабавно комбинира с Рикардиньо отдясно. Бразилецът напредна в наказателното поле и стреля по диагонала в далечния ъгъл, оставяйки беззащитен вратаря на домакините. Само две минути след гола на Рикардиньо, още веднъж той имаше късмет да удвои, само че този път ударът му с глава от близка отдалеченост попадна в ръцете на Дебърлиев.

LIVE • ХЕБЪР – ЛЕВСКИ 0:1

0:1 Рикардиньо 18'